Mikrokil

MİKROKİL TEKNOLOJİSİ İLE ÜRETİLEN MÜKEMMEL KİREMİT

Mikrokil Teknolojisi kiremit hammaddesinin 500 mikronun altında öğütülmesi demektir. Dünya’da sayılı tesislerinde ve Türkiye’de sadece Kılıçoğlu Kiremit üretim tesislerinde bulunan bu teknoloji ile kil hammaddesi pudra kıvamında öğütülür.

MİKROKİL TEKNOLOJİSİ NE GİBİ AVANTAJLAR SAĞLAR?

PÜRÜZSÜZ YÜZEYLİ KİREMİT / Daha estetik görünümlü çatılar

- Mikrokil Teknolojisi kiremidin pürüzsüz bir yüzeye sahip olmasını sağlar
- Pürüzsüz yüzey toz, kir gibi dış etkenlerin kiremit yüzeyinde tutunmasını zorlaştırır.

SAĞLAM KİREMİT / Daha Uzun Ömürlü Çatılar

Mükemmel kiremit, kullanılacağı uzun yıllar boyunca çatıda oluşacak kar yükü ve insan yükü gibi etkenlere karşı dayanıklı olmalıdır. 
- Mikrokil Teknolojisi ile öğütülen kil hammaddesi daha yoğun bir hale getirilir, bu kiremidin mukavemetini arttırır.


TS EN-1304 Kiremit Standardında belirtilen TS EN-538 eğilme mukavemeti testine göre bir kiremidin 120 kgf dayanıma sahip olması gerekir. Bu dayanım, çatıdaki yüklere karşı gereklidir, ama çoğu zaman yeterli olmamaktadır. Pek çok kiremidin, çatıda yürüyen ustaların ağırlığıyla bile kırıldığı bilinmektedir. Oysa doğru mesnetlenmiş sağlam bir kiremit, bu tip yükler altında kesinlikle deforme olmaz, kırılmaz. Kılıçoğlu Kiremitleri, kiremit tipine göre 350 kgf’un üzerine çıkabilen eğilme mukavemetleri ile EN-1304 Avrupa kiremit standardına göre ortalama 2.5 kat daha yüksek mukavemete sahiptir .

SU SIZDIRMAZ KİREMİT / Konforlu yaşam alanı sunan çatılar

- Mikrokil teknolojisi ile daha yoğun kıvama gelen hammadde sayesinde, Kılıçoğlu kiremitleri standartların çok üzerinde su geçirmezlik özelliğine sahiptir.
Mükemmel kiremit, çatıdaki suyu alt katmanlara iletmemelidir. TS EN 1304 Kiremit standardında belirtilen sızdırmazlık testine göre bir kiremit, 20 saat ve üstünde su sızdırmazlığa sahipse Sınıf I kiremididir. Kılıçoğlu kiremitleri ise, Sınıf I kiremitlerinin çok ötesinde su geçirmezlik özelliğine sahiptir. Kılıçoğlu kiremitleri asla su geçirmemektedir.

DONA DAYANIKLI KİREMİT / En Sert iklim şartlarına dayanıklı çatılar

-Kiremitlerin kullanım süresi boyunca yüzeyinde kabuklanma sorununu da çözen bu teknoloji, kiremitlerin dona dayanımını arttırarak ömrünü uzatır

KİREÇ PATLAMAYAN KİREMİT / Uzun ömürlü ve sağlam çatılar

- Türkiye’deki tüm kil hammaddelerinde yoğun bir şekilde kireç bulunmaktadır. Mikrokil teknolojisi, kireç partiküllerinin yüzeye çıkarak hem estetik hem de dayanım açısından sorun çıkarmalarını önler.